کارگاه آموزشی خصوصی همسفران
دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 09:07 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر حانیه | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

اولین جلسه از دور هفدهم سری 

کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران کنگرۀ 60؛ نمایندگی شفا مشهد


با دستور جلسه : " بنیان کنگره60  " 

    استاد جلسه : همسفر آسیه

نگهبان جلسه : همسفر ماندانا    دبیر جلسه : همسفر نرگس

  روز دوشنبه مورخ  1398/09/18 در ساعت 16:00 آغاز بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان آسیه هستم یک همسفر؛
خداوند را شاکرم که توفیق خدمت در این جایگاه را به من عطا فرمود. از استاد عزیزم خانم اعظم تشکر می‌کنم که بنده را لایق دانستند که در این جایگاه قرار بگیرم.
در ابتدا به نگهبان و دبیر عزیز، جایگاه خدمتی جدید را تبریک می‌گم.


بنیان کنگره؛
بنیان یعنی پایه، یعنی آقای مهندس حسین دژاکام، آقای دژاکام متولد آبان ماه 1328 محقق و فارغ التحصیل رشته مهندسی الکترونیک از شهر کرمان هستند.
۱۷سال مصرف کننده‌ی مواد مخدر از نوع تریاک و شیره به صورت خوراکی و کشیدنی بودند، بعد از سابقه‌ی دوتا ترک که به دلیل عدم بازسازی سیستم ایکس بازگشت کردند به مواد مخدر، الکل هم اضافه شد.
در بهمن ماه ۱۳۷۵ در ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتند روزه بگیرند و به همین دلیل نظمی به موادشون و ساعات مصرفشون دادند، به گفته ایشان کنگره۶۰ بنیانی متفاوت داشت؛ مانند به دنیا آمدن نوزاد در مرحله اول جنین کنگره۶۰ دورانی که حجم مواد بالا بود، سپس در پله های ۲۱روزه حجم مواد کاهش یافت و در آذر ماه ۱۳۷۶/۹/۱۵ به صفر رسید و موفق به روش دی اس تی شدند. آنجا گویی از مادر متولد شد. بعد از دوران جنینی اولین بذر، اولین بنیان به وجود آمد و تکثیر شد و در حال حاضر هزارن نفر به رهایی رسیدند. کنگره۶۰ از این تاریخ تاسیس شد.


وقتی که آقای مهندس صورت مسئله اعتیاد و دانش اعتیاد را کشف کردند، اوضاع جامعه آنقدر بهم‌ ریخته و آشفته بود که معتاد را به چشم یک مجرم نگاه می‌کردند و فکر می کردند با تبعید کردن به جزیره و زندانی کردن، می توانند آنها را ترک بدهند. در این اوضاع آقای مهندس آمدند و عنوان کردند که من می‌توانم اعتیاد را با خود تریاک درمان کنم.
خیلی مشکلات پیش آمد، مقامات قضایی شاکی شدند؛ ولی آقای مهندس به همراه خانواده محترمشان و دیده‌بان ها و کسانی که کنارشان بودند، با دیدگاهی که داشتند با مشکلات جنگیدند و سرانجام در سال ۱۳۷۸ اولین جلسه کنگره۶۰ با حضور ۸ نفر آغاز به کار نمود. آقای مهندس این حال خوش را تنها برای خودشان و خانواده‌شان نمی‌خواستند؛ بلکه برای تمام جامعه و هم اکنون برای تمام جهان می خواهند. ایشان تمام تجربیات سفرشان را در کتاب عبور از منطقه۶۰ درجه زیر سفر که گاهی بعضی از مسافران و همسفران با خواندن آن هنوز اشک در چشمانمان جاری می‌شود؛ زیرا باوری است در ناباوری و ما با گوشت و استخوان خود آن را درک می‌کنیم، نوشته‌اند.
از دیگر مکتوبات ایشان چهارده مقاله، چهارده وادی، جزوات، و از اکتشافات ایشان شربت اوتی، روش دی اس تی، آدامس نیکوتین برای درمان سیگار، و دی‌سَپ برای درمان خیلی از بیماری‌هاست.


اگر در حال حاضر کنگره۶۰ توانسته موفق عمل کند، حاصل مدیریت صحیح آقای مهندس است که ایشان تمام ساختارهای کنگره را از پایه برنامه ریزی کردند و ناگفته نماند کنار ایشان مصرف کننده ها و خانواده های مصرف کننده ای بودند که پس از درمان، و گرفتن آموزش با فداکاری با تمام وجودشان مردانه ایستادند، و صدها نفر خدمت می کنند تا یک نفر به درمان برسد.
ما در کنگره۶۰ فقط درمان نمی شویم؛ بلکه یاد می‌گیریم چگونه زندگی کنیم. کنگره شصت همانند درختی است که ریشه اش آقای مهندس، ساقه آن دیده بان ها، راهنما، کمک راهنماها، مرزبان، اسیستانت و ایجنت و شاخه های این درخت مسافران و همسفران هستند. امیدوارم که درخت کنگره۶۰ در تمامی جهان ریشه بدواند.
این هفته من زندگی خودم را قبل از کنگره یادآوری کردم که چه سختی ها کشیدم و پس از کنگره چه آرامشی دارم و یادم بماند که آقای دژاکام به همراه همراهانشان چه سختی ها نکشیدند تا من آرامش امروز را داشته باشم، آرزویم  برآورده شدن آرزوی آقای مهندس و تاسیس آکادمی بین المللی است.
در پایان بیست‌ودومین سالگرد استاد عشق، آقای دژاکام که همانند نوری در دل ظلمات درخشیدند را به خودشان، خانواده محترمشان، شما و تمامی عاشقان تبریک می‌گویم.
تایپ مطلب: همسفر آسیه، لژیون یکم
عکاس: همسفر زهره، لژیون پنجم
ارسال مطلب: همسفر حانیه، لژیون هفتم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: روز 2شنبه جلسات همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آسیه همسفر هاشم چهارشنبه 20 آذر 1398 06:50 ق.ظ
ممنووونم از کامنت های زیباتون عزیزان دلم افتخاریست بزرگ..ممنونم از حانیه عزیزم بابت زحماتشون
همسفرالهه سه شنبه 19 آذر 1398 11:14 ب.ظ
سلام خداقوت وتبریک به خاطرجایگاه جدیدهرسه عزیز .آسیه عزیزومهربان انشالله درجایگاه های بالاتر ببینمت
سه شنبه 19 آذر 1398 10:37 ق.ظ
احسنت به شما خواهرم بابت حس و حال قشنگت در جایگاه استادی، و سپاسگزار بابت اینکه هستم و هستید و لحظه های ناب رو در کنار هم رقم میزنیم..شیما
زهراهمسفرمجتبی سه شنبه 19 آذر 1398 07:28 ق.ظ
سلام وخداقوت به عزیزان تبریک به خانم آسیه عزیزم امیدوارم درجایگاه های بالاترببینمتون به نگهبان ودبیرعزیزهم تبریک میگم بابت جایگاه جدیدشان وخداقوت به خانم حانیه عزیز
همسفرمعصومه لژیون نهم دوشنبه 18 آذر 1398 10:58 ب.ظ
تبریک جایگاه جدید خدمتی به خانمهامانداناونرگس عزیزامیدوارم که درجایگاههای جدیدموفق باشین.
تبریک ویژه به آسیه عزیزم جلسه روبسیارعالی وپرانرژی برگزارکردین موفق باشین عزیزم.
زهرا همسفر رسول دوشنبه 18 آذر 1398 10:45 ب.ظ
تبریک میگم به خانم ماندانا وخانم نرگس خیلی خوشحالم شمارو در این جایگاه میبینم به استاد عزیز تبریک میگم واقعا جلسه خوبی رو برای ما رقم زدن ممنون از شما سه عزیز
دوشنبه 18 آذر 1398 10:21 ب.ظ
سلام وخسته نباشیدبه تمام خدمتگزاران کنگره60وتبریک ویژه به خانم آسیه عزیزم امیدوارم که همیشه درکارهایت موفق باشی وتبریک به خانم ماندانا وخانم نرگس عزیز امیدوارم درجایگاه خدمتی جدید خوش بدرخشید
همسفر سمانه لژیون ۷ دوشنبه 18 آذر 1398 10:19 ب.ظ
سلام وخسته نباشید به نگهبان ودبیر عزیز امیدوارم این دوعزیز بزرگوار را در جایگاههای بالاتر ببینم وهم چنان بدرخشند وبه خانم اسیه عزیز هم جایگاهشون رو تبریک میگویم
همسفر حانیه دوشنبه 18 آذر 1398 10:02 ب.ظ
تبریک میگم بهتون خانم ماندانا و خانم نرگس عزیز، امیدوارم بدرخشید در جایگاه‌های خدمتی جدید. تبریک میگم جایگاه استادیتون رو خانم آسیه خنده‌رو، مهربان و خوش قلب‌. امیدوارم در جایگاه‌های بالاتر ببینمتون.
آرزوهمسفراحمد دوشنبه 18 آذر 1398 09:23 ب.ظ
تبریک میگم بهت آسیه عزیزم انشا...درجایگاههای بالاتربدرخشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic