گفتگو با اسیستنت محترم نمایندگی سمنان، خانم آزاده منصوری
جمعه 2 مهر 1395 ساعت 12:09 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مهشید | ( نظرات )

به رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟
سلام دوستان آزاده هستم هم‌سفر سینا، مسافر من با سیزده سال تخریب وارد کنگره شدند آنتی ایکس مصرفی‌شان تریاک به روش دی اس تی، داروی درمان اپیوم به راهنمایی آقای مجتبی دهقانی و راهنمای خوب خودم خانم آنی، رشته ورزشی بدمینتون و اکنون هم پنج سال و نیم است که آزاد و رها هستند.

خیر مقدم خدمت شما خانم منصوری خیلی خوشحال هستیم که شما را در نمایندگی الهیه مشهد می‌بینیم، بفرمایید که امروز نمایندگی الهیه مشهد را چطور دیدید؟
خیلی عالی و پر انرژی بود و خیلی خوشحال هستم که در جمع شما عزیزان بودم.

با توجه به اینکه شما یکی از کمک راهنمایان پایه گذار نمایندگی مشهد بودید و اکنون بعد از مدتی به مشهد آمدید وقتی ثمره کار خودتان را دیدید چه احساسی به شما دست داد؟
خیلی امروز خوشحال بودم بخصوص وقتی کلیپ تولد آقای داریوش را دیدم دوباره به زمان گذشته برگشتم و اشک شوق در چشمانم حلقه بست، خیلی لذت بخش است وقتی یک کاری را انجام می‌دهی و پایه‌گذاری می‌کنی و بعد از سال‌ها نگاه می‌کنی و می‌بینی همان‌طور که می‌خواستی شده است البته من در این امور کاری نکردم و ابتدا لطف خداوند بوده و سپس تلاش بچه‌های مشهد ولی اکنون که به این نمایندگی نگاه می‌کنم واقعاً لذت می‌برم که آن همه رفت و آمد در کنار خانم حافظی از سمنان به مشهد بی ثمر نبوده و خداوند را از این بابت شاکرم!


خانم منصوری بفرمایید که به نظر شما چه نیازی هست که یک هم‌سفر در کنار مسافرش به کنگره بیاید؟
اولین نیاز یک هم‌سفر در کنگره این است که بداند که هیچی نمی‌داند و بعد در کنار مسافر باشد و حضور داشته باشد و با مسافرش هم زبان شود، وقتی یک هم‌سفر به کنگره می‌آید زبانش با زبان مسافرش یکی می‌شود و شاید یک انسان معمولی این را متوجه نشود.
اگر هم‌سفری در کنار مسافرش نیاید بعد از مدتی مسافر به سمت روشنایی می‌رود و حس و حالش تغییر می‌کند اما هم‌سفرش این را متوجه نمی‌شود چون زبانش، زبان کنگره‌ای نیست و به نظر من وقتی انسان‌ها هم زبان نباشند، هم دل هم نیستند و مسافری که هم‌سفر دارد، بی شک سفر خیلی زیباتری دارد.

با توجه به اینکه شما اسیستنت نمایندگی سمنان هستید و اخیراً جناب مهندس روی استقلال گروه خانواده تاکید می‌کنند به نظر شما چه تفکری پشت این مسئله وجود دارد و چه حسن‌هایی دارد؟

از نظر من آقای مهندس عقل کل هستند و وقتی یک حکمی را می‌دهند، به نظر من آن حکم لازم‌الاجرا است و بلافاصله آن حکم را وارد نمایندگی سمنان می‌کنم و سعی می‌کنم که به اجرا در آورم.
اینکه چه تفکری پشت این مسئله هست را شاید همه ما درک نکنیم و ندانیم اما وقتی گروه خانواده استقلال پیدا کند یعنی آموزش‌های گروه خانواده جدی‌تر و بهتر شده است و این به این معنی است که به مسافران وابسته نیستند و ضمن اینکه هر دو گروه در راستای یک هدف حرکت می‌کنند اما هر دو گروه مستقل هستند.روز چهارشنبه در آکادمی، مهندس فرمودند که هم‌سفران باید از سی دی‌ها و متون آموزشی استفاده کنند، به نظر شما چه نیازی هست که یک هم‌سفری که مصرف کننده نبوده سی دی‌های آموزشی را گوش بدهد و از متون استفاده کند؟
به نظر شخصی من یک هم‌سفر حالش خیلی بدتر از یک مسافر است و تخریب بالاتری دارد چون مسافر وقتی به کنگره می‌آید کم‌کم حالش بهتر می‌شود و سیستم شبه افیونی بدنش راه اندازی می‌شود اما هم‌سفری که مصرف کننده نبوده به روش دی اس تی حالش خوب نمی‌شود و فقط باید از ضلع روان و جهان‌بینی مثلث درمان اعتیاد استفاده کند تا حالش خوب شود و در کنار آموزش‌ها خدمت کردن هم حال یک هم‌سفر را می‌تواند خوب کند.
در ضمن جناب مهندس از سال 90 به بعد در سی دی‌هایشان درباره طرز و روش زندگی کردن، صحبت می‌کنند و به شکلی نیست که فقط درباره‌ی یک مصرف کننده مواد مخدر صحبت کنند و به قولِ آقای مهندس ما به کنگره می‌آییم تا الفبای زندگی را بیاموزیم.

استاد امین در سی دی خانواده فرمودند که هم‌سفر و مسافر باید با هم هم‌زبان شوند ممکنه کمی این مسئله را باز کنید و شرح بدهید برای دوستان؟
همان‌طور که گفتم هم‌زبان شدن یعنی همدل شدن و وقتی یک هم‌سفر مسافرش را می‌بخشد و می‌خواهد کمکش کند به کنگره می‌آید و وقتی آموزش می‌گیرد حس‌هایش تغییر می‌کند و باز می‌شود و وقتی حس‌هایش عوض شود تفکرش عوض می‌شود و وقتی تفکرش سالم شود کم‌کم اعمال و رفتارش هم تغییر می‌کند و بعد وقتی به خودشان و تغییراتشان نگاه می‌کنند می‌بینند که دوست دارند خدمت بلاعوض کنند و دست دیگران را بگیرند چون روزی دیگرانی بودند که دست آنها را گرفتند.


اگر خاطره‌ای از کنگره بخصوص نمایندگی مشهد دارید بفرمایید؟
هر زمان که من به مشهد می‌آمدم با آغوش گرم دوستان روبرو می‌شدم واقعاً انرژی می‌گرفتم هرچند که خیلی مشکلات داشتم اما وقتی می‌دیدم مشکل دوستان حل شده خیلی خوشحال می‌شدم انگار مشکل خودم حل شده، می‌گویند نیاز خودت را در دل نیاز دیگران پیدا کن وقتی لژیون تمام می‌شد خیلی
حالم خوب بود آن زمان من و خانم حافظی ساعت 7 صبح با قطار به مشهد می‌آمدیم و شب هم با قطار به تهران برمی گشتیم و هیچ‌گاه خسته نمی‌شدیم چون آموزشی که می‌دادیم در واقع در آن کوله باری از آموزش برای خودمان بود، ما آن زمان هر سه هفته یک بار به مشهد می‌آمدیم اما دورادور از طریق سایت با ره‌جو ها در ارتباط بودیم.
یک روز من و خانم حافظی با قطار قرار بود از مشهد برگردیم به سمنان اما آن‌قدر هوا سرد بود که حتی شیرها آب هم یخ بسته بودند و مسئولین قطار می‌گفتند که رادیات شوفاژهای قطار کار نمی‌کرد اما آن‌قدر من و خانم حافظی از نمایندگی مشهد انرژی گرفته بودیم که تا سمنان فقط و فقط صحبت کردیم و خندیدیم و اصلاً سرما را احساس نکردیم.

حال خوش از دیدگاه خانم آزاده؟
حال خوش یعنی شاکر بودن یعنی لکنود نشدن گاهی سر ما انسان آن‌قدر به جمع آوری مال گرم می‌شود که شکر گذاری را فراموش می‌کنیم و افرادی که ما را می‌بینند می گویند خوش به حالش چقدر ثروت و دارایی دارد این خیلی عالی است.
پول خیلی خوب است و به قول مهندس ما ابتدا باید پایه‌های مالی خودمان را مستحکم کنیم اما اگر انسان پولدار باشد اما لکنود باشد، هیچ ارزشی ندارد چون زمانی که من نتوانم شاکر مخلوق خداوند باشم یعنی نتوانستم شاکر خالق خودم باشم و این یعنی نهایت فقر و به نظر من حال خوش را فقط کسی دارد که شاکر مخلوق و خالق است.


حرف آخر؟
تنها صحبتی که برای هم‌سفران دارم این است که به کنگره بیایند و خودشان را دست کم نگیرند و تا زمانی که این توفیق را دارند بیایند و استفاده کنند زیرا زمانی که دیگر به هر دلیلی نتوانند بیایند تازه متوجه خواهند شد که چه توفیقی را از دست دادند، هم‌سفران باید بیایند و خدمت کنند چون در خدمت کردن است که گره‌های هم‌سفران باز خواهد شد و مشکلاتشان حل می‌شود.


خانم منصوری ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید و در این گفتگو شرکت کردید.

تهیه و تنظیم : همسفر مهشید شفیعی
عکاس : مسافر اکبر ممتاز
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گفتگو و مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
كنگره مرزبانان الهیه مشهد جمعه 2 مهر 1395 11:03 ق.ظ
خداقوت به خدمتگزاران محترم گروه خانواده نمایندگی الهیه
و خداقوت به گزارشگر محترم وبلاگ همسفر خانم و مهشید و همچنین خسته نباشید خدمت مدیر وبلاگ گروه خانواده همسفر زهرا نیك بین كه بسیار عالی مطالب را منعكس میكنند .
بهترین جایگاهها را در كنگره برای شما عزیزان ارزومندم .
موفق و موید باشید
مسافر اكبر ممتاز جمعه 2 مهر 1395 10:52 ق.ظ
باسلام و خداقوت به گزارشگر محترم همسفر خانم مهشید ، مصاحبه بسیار خوبی بود .
به مدیر وبلاگ گروه خانواده تبریك عرض میكنم كه در اسرع وقت و بدون نقص مطالب اموزنده ای را در وبلاگ منعكس میكنند .
موفق و موید باشید
مسافر اكبر ممتاز جمعه 2 مهر 1395 10:43 ق.ظ
با سلام و خداقوت به اسیستنت محترم نمایندگی سمنان خانم منصوری و دیگر خدمتگزاران كه در شكل گیری كنگره 60 مشهد نقش بسزایی داشتند تا با عشق و محبت به همنوعان خود خدمت كنند بهترینها را برای این خدمتگزاران محترم ارزومندم .
موفق و موید باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic